1995 yılında kurulan, 2012 yılında dünyanın en büyük bağımsız halkla ilişkiler şirketi Burson Marsteller Public Relations WorldWide’ın Türkiye temsilciliğini yürüten Effect İletişim Grubu, sahip olduğu uzmanlık ve deneyimi müşterilerinin hizmetine sunarak; kurum ve markalarla, tüm ve dış paydaşları arasında var olan çok boyutlu ilişkileri, karşılıklı angajman, fayda paylaşımı ve etkileşim odağında sürdürülebilir bir şekilde yönetmelerine yardımcı olacak hizmetler üretir.

Effect İletişim Grubu, müşterilerine paydaşlarıyla güçlü ilişkiler kurmalarını sağlayacak; paydaşların tutum ve davranışlarını etkileyecek stratejik iletişim hizmetleri vermek amacıyla 1995 yılında kurulmuştur.

Çok yönlü uzmanlığını,müşterilerinin, tüm hedef kitlelerine yönelik güçlü iletişim stratejileri ile, kurumsal itibarlarını yaratma ve/veya sürdürmelerini sağlamak için kullanmak vizyonu ile kurulan Effect İletişim Grubu, bu doğrultuda iletişim alanına yön veren sosyal ve teknolojik gelişmelerde her zaman öncü bir rol üstlenmiştir.

Dijital iletişim ve Multimedya uygulamalarının, Türkiye’deki öncü uygulayıcılarından olan Effect, Yatırımcı İlişkileri ve Finansal İletişim konusunda da Türkiye’nin ilk şirketini, Effect İletişim Grubu bünyesinde hizmet veren Karakaş İletişim’i hayata geçirmiştir.

Rekabetin yoğun olduğu bir dünyada, bireylerin tutum ve davranışları etkileyip, yönlendirecek ve uzun soluklu ilişkiler kurmalarını sağlayacak stratejik iletişim danışmanlığı ve hizmetleri sunmak misyonu doğrultusunda kendini ve hizmet gücünü sürekli geliştiren Effect, bugün bünyesinde yer alan hizmet birimleri ile Kurumsal ve Marka iletişimi alanında en geniş hizmet yelpazesine sahip bulunmaktadır.
Effect, sahip olduğu uluslararasıentelektüel birikim ve dinamik kurum kültürüyle, müşteri odaklı ve entegre hizmet yaklaşımı çerçevesinde, kurumlar ve markalar için hizmet üretmektedir. 2012 yılında dünyanın en büyük bağımsız halkla ilişkiler şirketi Burson Marsteller Public Relations WorldWide’ın Türkiye temsilciliğini üstlenen şirketimiz, evrensel standartlarda gerçekleştirdiği hizmetlerini uluslararası arenada da sürdürmektedir.